World fitness federation   |   World body building federation

LT|EN|RU

STRAIPSNIAI

GEORG TENNO

2020_gt_1m.jpg

2025-03-26

VIENOJE KAMEROJE SU NOBELIO PREMIJOS LAUREATU SOLŽENICYNU.

GEORGIJUS TENNO - SSSR LAIKŲ ESTIJOS DIDVYRIS.

SOCIALISTINIO PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA.

Praėjusio šimtmečio šešiasdešimtaisiais metais vienu iš pagrindinių kultūrizmo propaguotoju SSSR buvo sunkiaatletis estas GEORGIJUS TENNO (Георгий Тэнно). Buvęs karo laivyno karininkas, antrojo pasaulinio karo dalyvis GEORGIJUS TENNO 1948 metais buvo melagingai apkaltintas šnipinėjimu, areštuotas ir nuteistas. Kelėti jam teko aštuonerius metus, beje, vienoje kameroje su ALEKSANDRU SOLŽENICYNU (Aleksandr Solzhenitsyn, Александр Солженицын). Minėtu laikotarpiu GEORIJUS TENNO penkis kartus bandė pabėgti, bet kaskart nesėkmingai. ALEKSANDRO SOLŽENICYNO romane „Gulago Archipelagas“ („Arkhipelag Gulag“, «Архипелаг ГУЛАГ») yra skyrelis „Įsitikinęs bėglys“ («Убежденный беглец»), skirtas GEORGIJUI TENNO. Apie GEORGIJŲ TENNO ALEKSANDRAS SOLŽENICYNAS rašė: „Jis buvo stipriausias iš mūsų, narsiausias ir labai ryžtingas“. 1970 metais už indėlį į pasaulio literatūrą Nobelio komitetas paskyrė ALEKSANDRUI SOLŽENICYNUI Nobelio premiją.

Baigiantis penktajam dešimtmečiui GEORGIJUS TENNO išėjo į laisvę ir pradėjo dirbti SSSR fizinio lavinimo mokslinių tyrimų institute (ВНИИФК, Всесоюзный научно исследовательский институт физической культуры).

1968 metais GEORGIJUS TENNO išleido knygą „Atletizmas“ («Атлетизм»), kuri greitai tapo populiariu leidiniu. Čia buvo visa reikalinga treniruotėms informacija: treniruočių metodika, atsistatymas po fizinio krūvio, mityba. Savo apimtimi SSSR tai buvo unikali informacija. Nors GEORGIJUS TENNO apie savo darbų šaltinius nekalbėjo, tačiau buvo akivaizdu, kad rašydamas knygą jis naudojosi jam pagal darbą prieinamais metodiniais užsienio leidiniais. Praėjęs Gulago kelius, GEORGIJUS TENNO žinojo iš kur pučia vėjai. Jis buvo atsargus, todėl jo knygoje ne kartą pabrėžta, kad „kultūrizmas ne tam, kad kraipytis prieš veidrodį. Šis užsiėmimas skirtas tvirtiems raumenims, kurie tarnaus tėvynei“.

Kartą, pasisakant populiariame SSSR žurnale „Sportivnaja žizn Rossii“ («Спортивная жизнь России») VLADIMIRAS ČIUDINOVAS (ВЛАДИМИР ЧУДИНОВ) siūlė SSSR šalies fizinio lavinimo sporto sistemai imti už pagrindą GEORGIJAUS TENNO atletizmo metodiką. Jis pasakoja, kad GEORGIJUS TENNO vertė užsienio literatūrą, iš ten ėmė jau paruoštą metodinę medžiagą ir visada nedarė jokio skirtumo tarp kultūrizmo ir atletizmo sąvokų. Tuo pačiu VLADIMIRAS ČIUDINOVAS teigia, kad GEORGIJUS TENNO laikėsi principo „kiekvienas sportuojantis yra pats sau patarėjas ir treneris“.

Prasidedant kultūrizmo draudimui persekiojimui SSSR, 1970 metais GEORGIJUS TENNO žuvo autoavarijoje. Ar tai buvo atsitiktinė žūtis – sunku spręsti.

GEORGIJUI TENNO atminti nuo 1971 metų Estijoje imta organizuoti tarptautinį turnyrą „Georgo Tenno Memorialas“ („Georg Tenno Memorial“, «Мемориал Георга Тенно»). Iki 1989 metų buvo surengta keturiolika memorialų, kurie kartu su tarptautiniu „Gintarinio prizo“ („Amber Prix International“, «Янтарный приз», 1968-2019) turnyru ilgus metus buvo vienintelėmis reguliariomis kultūrizmo varžybomis SSSR ir visame socialistiniame pasaulyje.

Pastaba: „Georgo Tenno memorialų“ dokumentai, surinkti Estijos WFF-WBBF federacijos prezidento INARO MARDO, saugomi Pasaulinės WFF-WBBF federacijos archyvuose.

INFORMACIJA.

Detalesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. 

WORLD FITNESS HISTORY

1927_brone_d_1m.jpg

2025-03-25

TRUMPA PASAULIO FITNESO ISTORIJA.

PASAULIO RYŠKIAUSIOS FITNESO ŽVAIGŽDĖS.

Niekas neabejoja, kad ryškiausia dabarties fitneso sportininkė yra Rusijos Federacijos atstovė OKSANA GRIŠINA (Оксана Гришина), ką tik JAV vykusiame profesionalų „Olympia“ turnyre iškovojusi eilinę pergalę. Tačiau ši sporto kryptis pradėta prieš šimtą metų ir tai buvo Amerika.

LIETUVĖ STEBINA AMERIKĄ.

BRONĖ DUBAR (Broné “Brownie” Dubar, Daubaraitė, 1906 - 1986 m.) su tėvais ir keturiais broliais iš Lietuvos į JAV emigravo 1912 metais. Nuolat besitreniruojant rezultatai pasiekė tikį lygį, kad  ji sugalvojo pratimų programą ir pradėjo viešus pasirodymus. Nors sporto specialistai šiandien ją laiko pasaulio fitneso sporto pradininke moterų tarpe, tačiau tuo metu dar nebuvo nei fitneso sporto, nei fitneso varžybų. Išvis moterų sportas į Olimpines žaidynes buvo įtrauktas tik 1920 metais. Todėl tarp praėjusio šimtmečio 1920 –tųjų 1930- tųjų metų BRONĖS DUBAR žiūrovams atliekami vieši gimnastiniai ir akrobatiniai pasirodymai nebuvo laikomi sportu. Propaguodama sveikatingumą ir sportą, BRONĖ DUBAR su savo pasirodymais apkeliavo visą Ameriką nuo Niu Jorko iki Sietlo, nuo Ohajo iki Kalifornijos.

PIRMA ABSOLIUTI PASAULIO FITNESO ČEMPIONĖ.

Buvusi baleto ir meninės gimnastikos atstovė, 1995 metais Maltoje užavėta kai kurių N.A.B.B.A. (National Amateur Body Building Association) asociacijos sportininkų pasirodymais, klaipėdietė EDITA SENDRIENĖ (Daubaraitė) ryžosi sekti amerikietės prosenelės BRONĖS DUBAR takais, treniruotis ir dalyvauti varžybose. Sekėsi neblogai. 1996 metais Vokietijos Kaizerslauteno kurorte Pasaulinės W.F.F. (World Fitness Federation) federacijos  įkūrėjai Dr. EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras) bei vokietis KLAUSAS HOFMANAS (Klaus P.J. Hoffmann) kultūrizmo varžybose įvedė fitneso pogrupį. 1997 metais Manhaime (Manheim, Vokietija) vykusiame Pasaulio fitneso čempionate EDITA SENDRIENĖ tapo pirma mūsų sporto istorijoje absoliučia pasaulio fitneso čempione. Varžybas kelis kartus transliavo „Eurosport“ televizija. Lietuvos Respublikos sporto ministerija (Kūno kultūrios ir sporto departamentas prie LRV) norėjo tarpininkauti, pažymėti EDITOS SENDRIENĖS pergalę valstybės apdovanojimu, tačiau sporto pasaulio atstovų pavydo ir intrigų dėka tai neįvyko.

ANTRA IR TREČIA ABSOLIUČIOS PASAULIO ČEMPIONĖS.

Vėliau, jau po EDITOS SENDRIENĖS pergalės, dalyvaudamos I.F.B.B. (International Federation of Body Builders)  federacijos varžybose istoriškai antra ir trečia absoliučiomis pasaulio fitneso čempionėmis tapo talentingos sportininkės Slovakijos Respublikos atstovė MARIETA ŽIGALOVA bei Lenkijos Respublikos atstovė ALEKSANDRA KOBIELAK. Abi atletės ilgą laiką dalyvavo Pasaulinės W.F.F. – W.B.B.F. (World Fitness Federation, World Body Building Federation)  federacijos veikloje, vystydamos vaikų bei aerobinį fitnesą.   

INFORMACIJA.

Išsamesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: W.F.F. – W.B.B.F. International, W.F.F. – W.B.B.F. North America, W.F.F. – W.B.B.F. South America, W.F.F. – W.B.B.F. Asia, W.F.F. – W.B.B.F. Europe, W.F.F. – W.B.B.F. Africa, W.F.F. – W.B.B.F. Asia Continental Federation, International Sport University (I.S.U.), W.F.F. – W.B.B.F. Pro Division, W.P.S.F. World Power Sports Federation.

FITNESS AND BODYBUILDING

2025_who_are_we_1m.jpg

2025-03-20

KULTŪRIZMAS IR FITNESAS. KAS TAI?

TRUMPA OFICIALAUS KULTŪRIZMO SPORTO ISTORIJA.

Per T.O.K. (I.O.C.) narę Tarptautinę sunkiosios atletikos F.I.H.C. federaciją 1947 metais amerikiečio BOBO HOFMANO (Robert Collins Hoffman, 1898 - 1985 m.) pastangomis kultūrizmas tapo beveik olimpine sporto šaka ir taip tęsėsi iki 1969 metų (išsamiai su kultūrizmo sporto istorija galima susipažinti tarptautiniame puslapyje www.wff.lt ). Tuomet F.I.H.C. įtakoje ir T.S.R.S. 1963 metais prie „T.S.R.S. sunkiosios atletikos federacijos“ („U.S.S.R. Weightlifting Federation“)  buvo įkurta „T.S.R.S. kultūrizmo federacija“ (Komisija, „U.S.S.R. Bodybuilding Federation“). Po kultūrizmo draudimo 1973 metais T.S.R.S. ir socialistinėse šalyse kultūrizmas buvo persekiojamas. Kol kultūrizmo draudimo laikotarpiu „Vakarų“ pasaulyje tarptautinis kultūrizmas vystėsi per I.F.B.B. ir N.A.B.B.A. veiklas, T.S.R.S. kultūrizmas viešai gyvavo tik per Estijos TSR organizatoriaus INARO MARDO (Innar Mardo, 1945 – 2002 m.) „Georgo Tenno Memorialo“ („Georg Tenno Memorial“, «Мемориал георга Тенно», 1971 – 2024 m.) bei per Klaipėdoje Dr. EDMUNDO DAUBARO organizuojamus „Gintarinio prizo“ („Amber Prix International“, «Янтарный приз», 1968 – 2024 m.) tarptautinius turnyrus. Tais laikais turėti oficialią tarptautinę kultūrizmo organizaciją T.S.R.S. buvo neįmanoma. Nežiūrint į tai, 1977 metais Klaipėdoje prie miesto „Kūno kultūros ir sporto komiteto“ („Klaipeda Sport Committee“) buvo registruota „Klaipėdos kultūrizmo federacija“ (atletinės gimnastikos, „Klaipeda Bodybuilding Federation“), kuri daugiau nei dešimtmetį buvo vienintelė T.S.R.S. teritorijoje oficialiai veikianti kultūrizmo federacija. Būtent todėl I.F.B.B. prezidentas BENAS VEIDERIS, N.A.B.B.A. (National Amateur Body Building Association) vadovas OSKARAS HAIDENSTAMAS (Oscar Heidenstam) bei W.A.B.B.A. (World Amateur Body Building Association) prezidentas SERŽAS NUBRETAS (Serge Nubret) daugelį metų nuolatinius ryšius palaikė pirmiausia su Dr. EDMUNDU DAUBARU. Išsamiau su istorija įvairiomis kalbomis galite susipažinti tarptautiniame puslapyje www.wff.lt .

1970 metais F.I.H.C. generalinio sekretoriaus brito OSKARO STEITO (Oscar State) pastangomis Belgrade (Jugoslavija) buvo įkurta sportinė I.F.B.B. (International Federation of Body Builders) federacija, taip pat jo pastangomis 1971 metais I.F.B.B. tapo Tarptautinių federacijų sąjungos G.A.I.S.F. (Global Association of International Sports Federations) nare. Iki tol I.F.B.B. buvo eilinė privati komercinė firma, kuri paraleliai su I.F.B.B. sportine federacija veikia iki šiol. Taip 1971 metais I.F.B.B. iš F.I.H.C. perėmė oficialaus kultūrizmo sporto valdymą pasaulyje. Sporto pasaulyje kilo sumaištis. Pasmerkti I.F.B.B. narystės G.A.I.S.F. į kongresą JAV susirinko įtakingi žinomi sporto atstovai. Dalyvavo ir naujos I.F.B.B. federacijos prezidentas BENAS VEIDERIS, tačiau jis buvo vienbalsiai praignoruotas.

KAS YRA FITNESAS?

KAS YRA KULTŪRIZMAS?

Žvelgiant per savo veiklos šešis dešimtmečius, kultūrizmo ir fitneso sąvokos tapo ryškiai aiškios ir skirtingos, juolab, kad per Pasaulinę fitneso federaciją (World Fitness Federation, W.F.F. - International) ir Pasaulinę kultūrizmo federaciją (World Body Building Federation, W.B.B.F. - International) atstovaujame abiejas veiklas. Išsamiai apie tai kalbame “Pasaulinėje kultūrizmo enciklopedijoje” (‘World Bodyuilding Encyclopedia”, «Энциклопедия всемирного культуризма»), o dabar temą liesime tik prabėgom.

KULTŪRIZMAS.

Pastaruoju metu straipsniuose akcentuojame, kad kultūrizmas galutinai “nuėjo į lankas”. Ten šį kadaise buvusį sportą nuvedė, pirmiausia, I.F.B.B. (International Federation of Body Builders) bei N.P.C. (National Physique Committee) organizacijų savininkai ir komerciniai vadovai. Buvusio pripažinto sporto prasme, išskyrus I.F.B.B., visos kitos federacijos visada buvo ir dabar yra bereikšmės, tiesiog liguistų ambicijų vaikų žaidimai arba beprotiškas siekimas materialinės naudos. Sportas verslininkams niekad nerūpėjo, tik pinigai. 1998 metais kultūrizmas nustojo būti sportu, kai Tarptautinis Olimpinis Komitetas (T.O.K., I.O.C., International Olympic Committee) atsisakė kultūrizmo ir triukšmingai “išmetė” I.F.B.B. federaciją iš pripažintų sporto federacijų būrio. Tuomet Šveicarijoje į I.F.B.B. Europos čempionatą atvyko T.O.K. delegacija, kuri nuo pamatytų vaizdų jau po dešimties minučių susigriebė už galvos ir paliko varžybas. Taip kultūrizmo pripažinimui atėjo galas. Stebint kultūristus nebereikėjo jokios dopingo kontrolės - viskas buvo ir be jos labai aišku.

Po 1998 metų T.O.K. neigiamo nuosprendžio kultūrizmui, kurį laiką, siekdami apgauti savo šalių sporto ministerijas ir taip toliau gauti valsybinį finansavimą, buvusių socialistinių šalių nacionalinės I.F.B.B. kultūrizmo federacijos slapstėsi už I.F.B.B. narystės G.A.I.S.F. (Global Association of International Sports Federations) organizacijoje, tačiau 2023 metais G.A.I.S.F. užsidarė, o W.A.D.A. (World Anti Doping Agency) tais pačiais metais atsisakė bendradarboauti su I.F.B.B. federacija. Buvusio I.F.B.B. pripažinimo ir oficialumo neliko nė kvapo. Dabarties kultūrizmo monstriškumas, kultūristų mirtys sugriovė paskutines iliuzijas sugrįžti į kadaise buvusį pripažintą sportą.

PASAULINĖ KULTŪRIZMO FEDERACIJA W.B.B.F..

Mes neatsisakome kultūrizmo. Tam nueitas vingiuotas šiašis dešimtmečius trukęs kelias, sukaupta patirtis, išaugintas didžiulis tarptautinis būrys organizatorių ir kultūristų. Nors nebėra abejonių - kultūrizmo ateičiai nėra jokios perspektyvos, Pasaulinė W.B.B.F. federacija, lygiagrečiai su W.F.F. fitneso turnyrais, ir toliau organizuos varžybas kultūriztams. Kultūrizmo sporto nebėra, nebėra visuomenės pagarbos ir dėmesio kultūrizmui, tačiau kultūristai niekur neišnyks ir toliau norės tarpusavyje varžytis. Mes ir toliau juos palaikysime.

FITNESAS.

Pats žodis “fitnesas” reiškia sveikatingumą. Kiekvienam aišku, kad tikrasis fitnesas su kultūrizmu niekuo nesusijęs. Kultūrizmas ir sveikata - antagonistai. Kultūristai, dažniau kultūristės, gėdydamos dabarties raumeningo “drambliškumo”, pradėjo sau matuotis “fitneso” rūbus - įvedė mažai kam suprantamas varžybų kategorijų pavadinumus, save įvardijo “fitneso” atstovėmis. Tačiau vaizdas nepasikeitė - ryškiai raumeningas kūnas -  tai kultūrizmas. Tiek vyrų, tiek ir moterų. Moterų kultūrizme nueita net iki to, kad praeities geriausios pasaulio profesionalios kultūristės atrodo vargšėmis mergaitėmis ir negali raumenimis prilygti gigantiškiems šių dienų “kupiškio - rokiškio” “bikiniams” ir “velnesams”. Tai dabarties kultūrizmas!

Prieš keturis dešimtmečius tarptautiniu mastu sportinio fitneso sąvoką mes pirmieji išpopuliarinome varžybose, reklamavome įvairiausiuose žurnaluose. Prieš keturis dešimtmečius dėl “fitneso” sąvokos teko pakovoti net su valstybine lietuvių kalbos komisija. Mes laimėjome ir komisija nusileido. Pasauliui fitnesas buvo naujovė ir būtent mes pirmuosius žingsnius darėme daug eksperimentuodami. Prieš tris dešimtmečius šalia neraumeningų sportiškų atletų atsirado aerobinio fitneso pakraipa, vaikų “Fit - kid” bei neįgalių atletų kategorijos. Prieš tris dešimtmečius įvedėme masinio sporto “jėgos fitneso daugiakovės” pakraipas. Kitos tarptautinės kultūrizmo organizacijos visada mus kopijavo. Kopijuoja ir dabar. Matydami W.F.F. federacijos atstovaujamą masinį sveikatingumo judėjimą, aukščiausi įvairių šalių politikai spaudė rankas, tapšnojo per petį, tačiau kol kas viskas tuo itr baigėsi. Bet mes taško nededame.

PASAULINĖ FITNESO FEDERACIJA W.F.F..

Konstatuojant beviltišką kultūrizmo padėtį pasaulyje, siekdama oficialus pripažinimo, 2007 metais  W.F.F. (W.F.F. - International) kreipėsi į tarptautinę W.A.D.A. asociaciją, gavo jos palaikymą bei suteiktą formalią narystę. Sudėti galutinius taškus sutrukdė su W.A.D.A. susiję užsitęsę finansiniai klausimai, todėl baigiamuosius darbus tikimės užbaigti 2025 metais.  Po 2024 metų eksperimentų tarptautinėse varžybose Lietuvos Klaipėdoje, Vilkaviškyje, Nidoje bei Parnu (Estijos Respublika) ir Kandava (Latvijos Respublika) miestuose, spalio mėnesį Klaipėdoje rinkosi atuonių naujų fitneso pakraipų atstovai. Pasitinkant 2025 metų iššūkius, aptarti artimiausi darbai bei didžiuliai ateities strateginiai siekiai: bendradarbiaujant su asocijuotu Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos nariu (U.N.E.S.C.O., United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization) Tarptautiniu Sporto Universitetu (I.S.U., International Sport University), oficialus W.F.F. pripažinimas ir palaikymas Jungtinėse Tautose (United Nations) bei Tarptautiniame Olimpiniame Komitete (I.O.C.), prisijungimas prie W.A.D.A. pasaulio antidopongo kodekso.

Jei kultūrizmas beviltiškai visam laikui paliko oficialumą ir nebėra sportas, tai fitnesas, mūsų atstovaujamas fitnesas, turi ryškią ateitį (nepainiokite su įvairių kultūrizmo federacijų raumeningų “dramblių” fitnesu - tai sąmoninga visuomenės apgaulė).

Išsamesnę informaciją įvairiomis kalbomis rasite tarptautiniame puslapyje www.wff.lt .

VARŽYBŲ INFORMACIJA rasite puslapyje www.worldfitness.lt  

1991 SOCIALIST BODYBUILDING NEWS

1991_a_1m.jpg

2025-03-17

1991 SOCIALISTINIO PASAULIO KULTŪRIZMO NAUJIENOS.

PUČAS MASKVOJE. BAILIAI ATSIGAVO. 

Nelauktas ir netikėtas 1991 metų rugpjūčio, svarbiausia pralaimėtas, komunistinis pučas Maskvoje (“1991 August Moscow Overthrow”, августовский путч в Москве) T.S.R.S. Respublikoms atvėrė naujas politines perspektyvas. Tame tarpe ir sporte. Tuomet T.S.R.S. kovojo už savo išlikimą, o Sąjunginės Respublikos siekė faktinės nepriklausomybės.

Po nesėkmingo perversmo Maskvoje visi iki šiol tylėję „bailiai atsigavo“, ėmė “žvanginti medaliais” ir vaidinti „kovotojus“. “Atsigavo” ir T.S.R.S. kultūrizmo federacijos («Федерация культуризма С.С.С.Р.») vice prezidentas ROMANAS KALINAUSKAS - po pučo Maskvoje jis įkūrė kitą Lietuvos nacionalinę kultūrizmo organizaciją, kuri vėliau tapo ir I.F.B.B. nare, kai tuo tarpu Dr. EDMUNDO DAUBARO (DSc. Edmundas Daubaras) vadovaujama Lietuvos sporto ministerijos (K.K.S.D.) iniciatyva  1991 metų gegužės mėnesį įkurta istoriškai pirmoji Nepriklausomos Lietuvos kultūrizmo organizacija L.N.K.A. (Lietuvos nacionalinė kultūrizmo asociacija) toliau dirbo su N.A.B.B.A. (National Amateur Body Building Association) asociacija. Nedaug nuo ROMANO KALINAUSKO atsiliko ir tarptautinės I.F.B.B. (International Federation of Body Builders) federacijos savininkas ir prezidentas BENAS VEIDERIS (Ben Weider). Po rugpjūčio perversmo Maskvoje ir jis pagaliau išdrįso pripažinti Lietuvos Respublikos Nepriklausomybę.

Niekas iš buvusios T.S.R.S. kultūrizmo atstovų tuo metu neturėjo jokio supratimo apie tarptautines sporto organizacijas. Supratimas atsirado gerokai vėliau - reikėjo nueiti sunkų vingiuotą pažinimo kelią, kol priskasėme iki tiesos. Taip tęsėsi kol tarptautinio sporto arenoje nebuvo įkurta (1996 m.) ir, skirtingai nuo kitų „tarptautinių kultūrizmo organizacijų“, tinkamai juridiškai įforminta (1999 m.) Pasaulinė W.F.F. (World Fitness Federation), o vėliau (2005 m.) ir Pasaulinė W.B.B.F. (World Bodybuilding Federation) federacijos. Išsamiai tai papasakosime trečiame “Pasaulinės kultūrizmo enciklopedijos” (“World Bodybuilding Encyclopedia”) tome.

Visas straipsnis ir daug išsamesnės informacijos yra tarptautiniame puslapyje www.wff.lt 

26-th "UNIVERSE"

2025_nida_1m.jpg

2025-03-16

WORLD‘S BEST AMATEUR & PRO ATHLETES REPRESENTING ALL CONTINENTS.

WE DO THE SAME WORK AS OTHER FEDERATIONS, BUT OUR WAYS AND GOALS ARE DIFERENT. WE SEEK OLYMPIC RECOGNITION.

Uniting Representatives of 141 Countries and working since 1968.

World Fitness Federation (W.F.F. - International)

World Body Building Federation (W.B.B.F. - International)

W.F.F. – W.B.B.F. INTERNATIONAL SERIA MEGA EVENTS:

26-th AM-PRO “UNIVERSE”

2-d “Nida Mayor’s Cup”

 (October 4, 2025, Republic Lithuania. Contest Place, Hotel and other details on the way).

INFORMATION: More detailed information on the Global International Site www.wff.lt, see forum topics.

CONTEST REGISTRATION: https://www.worldfitness.lt

2025 GEORG TENNO MEMORIAL

2025_m_1m.jpg

2025-03-13

2025. TEGU PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA TĘSIASI.

17-tas „GEORGO TENNO MEMORIALAS“.

Estijos kultūrizmo organizatoriai nutarė 2025 metais organizuoti tradicinį turnyrą „Georgo Tenno Memorialas“ („Georg Tenno Memorial“, «Мемориал Георга Тенно», 1971 – 2024 m.) varžybų. Paskutinis turnyras buvo organizuotas Taline INARO MARDO (Innar Mardo, Иннар Мардо, 1946 – 2002 m.) 1989 metais..

17-tasis „Georgo Tenno Memorialas“ vyks 2025 metų birželio 7 dieną Talino mieste. Tuo pačiu metu Taline vyks 45-tasis tarptautinis turnyras „Pasaulio Grand Pri Estija“ (“World Grand Prix Estonia») ir Estijos Respublikos nacionalinis čempionatas.

INFORMACIJA.

Išsamesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: W.F.F. – W.B.B.F. International, W.F.F. – W.B.B.F. North America, W.F.F. – W.B.B.F. South America, W.F.F. – W.B.B.F. Asia, W.F.F. – W.B.B.F. Europe, W.F.F. – W.B.B.F. Africa, W.F.F. – W.B.B.F. Asia Continental Federation, International Sport University (I.S.U.), W.F.F. – W.B.B.F. Pro Division, W.P.S.F. World Power Sports Federation.

WFF INTERNATIONAL

2025_LV_1m.jpg

2025-03-12

PASAULINĖ FITNESO FEDERACIJA

PIRMOJI FEDERACIJA BE DOPINGO.

Kultūrizmą toliau plėtos Pasaulinė kultūrizmo federacija (W.B.B.F., World Body Building Federation). Pasaulinė fitneso federacija (W.F.F., W.F.F. - International) savo veiklą sieja su 1968 metais Klaipėdoje pradėtu organizuoti tarptautiniu “Gintarinio prizo” (Amber Prix International”) turnyru. Ilgus dešimtmečius fitnesas buvo tapatinamas su kultūrizmu, tačiau atėjo laikas juos atskirti, ką mes ir darome. Remdamiesi į savo šešių dešimtmečių įdirbiu, kūriame naują fitneso sporto koncepciją. Siekiame, kad fitnesas taptų oficialiai pripažinta sporto šaka ir taikomės net į olimpines aukštumas. Su fitneso sporto istorija galima susipažinti tarptautiniame puslapyje www.wff.lt .

Šiuo metu fitneso sportą atstovauja sekančios kvalifikacinės vyrų bei moterų kategorijos, kurios artimiausioje ateityje bus pildomos ir plečiamos:

- Disabled Fitness (Women and Men; General Disabled and Wheel Chair Categories; Novice (first time on stage), Age Groups: until 16, 18, 21, over 21, 40, 50)

- Fit-Kids (Girls and Boys; Individuals and Groups, 1 - 6 Athletes, may be gender split); Age Groups: until 6, 8, 10, 12, 14, 16 years)

- Aerobic Fitness (Women and Men; Individuals and Groups: 1 - 6 Athletes, may be gender split; Novice (first time on stage), Age Groups: until 18, 21, over 21, 40, 50, 60)

- Pole Dance Fitness (“Pole Stage”, Women and Men; Individuals; Novice (first time on stage), Age Groups: until 18, 21, over 21, 40, 50, 60)

- Women Model Fitness  (Categories: one peace swimsuit, two peace swimsuit + evening dress; Age Groups: until 16, 18, 21, over 21, 40, 50, 60;  Novice (first time on stage), High Categories: until 165, 175 and over 175 cm.; mixed pairs model fitness)

- Men’s Model Fitness (shorts and evening dress (suite); Novice (first time on stage), Age Groups: until 16, 18, 21, over 21, 40, 50, 60;  High Categories: until 165, 175 and over 175 cm.)

- dance fitness (it has a number of smaller divisions -  zumba, latino etc.; ANovice (first time on stage), ge Groups: until 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 21, over 21, 40, 50, 60 years)

- martial art fitness (it has a number of smaller divisions; Novice (first time on stage), Age Groups: until 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 21, over 21, 40, 50, 60 years)

- “Fly Fitness”  (Women and Men; Individuals and Groups; Novice (first time on stage), Age Groups: until 16, 18, 21, over 21, 40, 50, 60)

- “Kangoo Dance” fitness (Women and Men; Individuals and Groups; Novice (first time on stage), Age Groups: until 16, 18, 21, over 21, 40, 50, 60)

- aerial fitness (Women and Men; Novice (first time on stage), Age Groups: until 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 21, over 21, 40, 50, 60 years).

- “Yoga Fitness” (Women and Men; Individuals and Groups; Novice (first time on stage), Age Groups: until 16, 18, 21, over 21, 40, 50, 60)

- “Step Aerobic Fitness” (Women and Men; Individuals and Groups; Novice (first time on stage), Age Groups: until 16, 18, 21, over 21, 40, 50, 60)

- “Power Fitness” (Women and Men; Age Groups: until 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 21, over 21, 40, 50, 60 years).

Daugiau informacijos tarptautiniame puslapyje www.wff.lt 

Registracija varžyboms: https://www.worldfitness.lt

1991 SOCIALIST BODYBUILDING NEWS

1991_gintarinis_5M.jpg

2025-03-11

1991 SOCIALISTINIO PASAULIO NAUJIENOS.

1991 „GINTARINIO PRIZO“ TURNYRAS.

Varžybose dalyvavo sportininkai iš Lietuvos Respublikos, Latvijos TSR, Estijos TSR, R.T.F.S.R., Lenkijos Respublikos, Ukrainos TSR, Baltarusijos TSR. Iš pinigų, uždirbtų pardavus Dr. EDMUNDO DAUBARO leidžiamus tuo metu ypač aktualius sportininkams ir treneriams kultūrizmo žurnalus, kategorijų nugalėtojams buvo išmokėti piniginiai prizai, atitinkantys penkių mėnesių vidutinį Lietuvos Respublikos atlyginimą. Išviso Dr. EDMUNDAS DAUBARAS išleido 37 skirtingus žurnalus. Vien pirmojo žurnalo “Arnoldas Švarcenegeris rekomenduoja” (1989 m., «Арнольд Шварценеггер рекомендует») socialistinėse šalyse buvo parduota du milijonai egzempliorių.

REZULTATAI

Moterų kultūrizmas

Kategorija iki 52 kg.

BOGDANOVA ILONA (Богданова Илона, Lietuvos Respublika)BELOVA IRINA (Белова Ирина, Latvijos TSR)MOCKEVIČIENĖ DIANA (Lietuvos Respublika)

Kategorija per 52 kg.

MURNIKOVIENĖ NATALIJA (Lietuvos Respublika)MISEVIČIENĖ IRINA (Lietuvos Respublika)KAMINSKAITĖ IDALIJA (Lietuvos Respublika).

Absoliuti nugalėtoja NATALIJA MURNIKOVIENĖ.

Vyrai

Kategorija iki 65 kg.

CHLEBORODOVAS VIAČESLAVAS (Хлебородав Вячеслав, Lietuvos Respublika)VOROBJOVAS ALEKSANDRAS (Воробьёв Александр, R.T.F.S.R.)VALANČIUS ALBINAS (Lietuvos Respublika)

Kategorija 70 kg.

GORELIKAS EUGENIJUS (Горелик Евгений, Lietuvos Respublika)BERKOVIČIUS SEMIONAS (Беркович Семён, Lietuvos Respublika)BARTKEVIČIUS ARVYDAS (Lietuvos Respublika)

Kategorija iki 80 kg.

SRYVKINAS VADIMAS (Срывкин Вадим, Lietuvos Respublika)ZOLINAS DMITRIJUS (Золин Дмитрий, R.T.F.S.R.)ŽUR OLEG (Жур Олег, Ukrainos TSR)

Kategorija iki 90 kg.

ŽUR OLEG (Жур Олег, Lietuvos Respublika)BURNEIKIS RAIMONDAS (Lietuvos Respublika)BYTAUTAS GINTARAS (Lietuvos Respublika)

Kategorika per 90 kg.

REPŠYS EDMUNDAS (Lietuvos Respublika)MISEVIČIUS SAULIUS (Lietuvos Respublika)ŠVEIDUKS MARIS (Latvijos TSR).

Absoliutus nugalėtojas OLEG ŽUR (Lietuvos Respublika).

Visas straipsnis ir daug išsamesnės informacijos yra tarptautiniame puslapyje www.wff.lt 

DANCE FITNESS

2025_pc_zumba_3m.jpg

2025-03-10

W.F.F.. PASAULINĖ FITNESO FEDERACIJA.

“ŠOKIO FITNESAS” varžybų taisyklės

KATEGORIJOS IR AMŽIAUS GRUPĖS

- “šokio fitnesas” (“Dance Fitness”) apima visas galimas šokio pakraipas - zumba, latino, šiuolaikinis šokis ir t.t.

- varžybose dalyvauja berniukai, meragitės, vyrai ir moterys. Gali būti ir mišrios lyčių poros bei grupės.

- dalyviai pasirodo individualiai ir grupėse - duetas, trio ir t.t.

- amžiaus grupės - mišrios, tačiau individualiai dalyvaujantiems iki  6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 21 ir per 21, 40, 50 metų amžiaus.

APRANGA

- laisvos formos drabužai ir avalynė, atitinkantys kompozicijos mintį

KOMPOZICINĖ PROGRAMA

- kompozicinė programa atliekama pagal dalyvio (dalyvių) pasirinktą muziką (fonograma nuo 60 iki 90 sekundžių). Registracijos metu varžybų dalyvis pateikia varžybų sekrettoriui savo muzikinį kūrinį, įrašytą į USB laikmeną.

TEISĖJŲ VERTINIMAS

- varžybų teisėjai vietomis vertina laisvos kompozicinės programos sudėtingumą, jos atitikimą muzikiniam kūriniui, bendrą varžybų dalyvio (dalyvių) išvaizdą bei jo aprangą

- po visų dalyvių pasirodymo didžiausias ir mažiausias teisėjų vertinimas atmetamas, o likusieji rezultatai sumuojami. Nugalėtoju skelbiamas mažiausiai taškų surinkęs sportininkas.

Plačiau su varžybų taisyklėmis galima susipažinti tarptautiniame puslapyje www.wff.lt 

1991 EUROPE CHAMPIONSHIP

1_1991_sn_12m.jpg

2025-03-08

1991 SOCIALISTINIO PASAULIO NAUJIENOS.

LIETUVAI IR SOCIALISTINĖMS ŠALIMS ŽENKLUS N.A.B.B.A. EUROPOS ČEMPIONATAS.

Kadangi su vizomis į W.A.B.B.A. (World Body Building Association) pasaulio čempionatą Japonijoje buvo keblumų, Dr. EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras) nusitaikė į N.A.B.B.A. (National Amateur Body Building Association) Europos čempionatą Prancūzijoje. Po 1991 metų tarptautinio „Gintarinio prizo“ („Amber Prix International“,  «Янтарный приз», 1968 – 2024 m.) turnyro buvo suformuota Lietuvos Respublikos nacionalinė rinktinė: NATALIJA MURNIKOVIENĖ (Наталия Мурниковене), EDMUNDAS REPŠYS, ROLANDAS BUČINSKAS, VADIMAS SRYVKINAS (Вадим Срывкин) bei EUGENIJUS GORELIKAS (Евгений Горелик, kuris paskutiniu metų vykti į varžybas atsisakė, tiesiog laiku neatvyko į susibūrimo vietą). į Prancūziją delegacija vyko nemokomai. Visos išlaidos buvo padengtos iš pinigų, uždirbtų pardavus Dr. EDMUNDO DAUBARO leidžiamus tuo metu ypač aktualius sportininkams ir treneriams kultūrizmo žurnalus. Išviso Dr. EDMUNDAS DAUBARAS išleido 37 skirtingus žurnalus. Vien pirmojo žurnalo “Arnoldas Švarcenegeris rekomenduoja” (1989 m.) socialistinėse šalyse buvo parduota du milijonai egzempliorių. Be to, iš minėtų lėšų kai kurie sportininkai gaudavo nuolatines stipendijas ne tik ruoštis varžyboms, bet ir pragyvenimo išlaidoms (pav. NATALIJA MURNIKOVIENĖ).

1991 metų gegužės mėnesį N.A.B.B.A. Europos čempionato metu Epinalyje Dr. EDMUNDAS DAUBARAS susipažino su Vokietijos atstovu KLAUSU HOFMANU (Klaus P. J. Hoffmann), kuris ką tik į N.A.B.B.A. asociaciją atėjo iš W.A.B.B.A. organizacijos. Po kelerių metų abu įsteigė Pasaulinę W.F.F. (W.F.F. - International, World Fitness Federation) federaciją, bet apie tai pasakosime vėliau, jau trečiame „Pasaulinės kultūrizmo enciklopedijos“ («Энциклопедия всемирного культуризма», „World Fitness Encyclopedia“) tome. Pirmi Nepriklausomos Lietuvos Respublikos medaliai buvo iškovoti 1991 metų gegužės mėnesį N.A.B.B.A. Europos čempionate Epinalyje (Prancūzija). Klaipėdietė NATALIJA MURNIKOVIENĖ ir šiaulietis ROLANDAS BUČINSKAS  tapo N.A.B.B.A. Europos čempionais.

Po L.N.K.A. pergalių Prancūzijoje, “T.S.R.S. kultūrizmo federacijos” («Федерация культуризма С.С.С.Р.», “U.S.S.R. Bodybuilding Federation”) vice prezidentas bei Lituvos TSR kultūrizmo federacijos vadovas ROMANAS KALIMAUSKAS tiesiog pasiuto. Prasidėjo Dr. EDMUNDO DAUBARO puolimas Lietuvos žiniasklaidoje. ROMANAS KALIMAUSKAS su savo vadovaujama Lietuvos TSR kultūrizmo federacija, matydami ir jo organizacijai BENO VEIDERIO užtrenktas I.F.B.B. (International Federation of Body Builders) duris, planavo įstoti į W.A.B.B.A. asociaciją. Jei ne Maskvos “rugpjūčio perversmas” («Августовский путч»), taip ir būtų nutikę.

Visas straipsnis ai daug išsamesnės informacijos yra tarptautiniame puslapyje www.wff.lt

Puslapiai1234567891011121314 ...